Jeśli w podróż, to tylko z psem

Ależ świetnie bawiliśmy się podczas lektury dwóch tomów opowieści pewnej rodziny, która pełna stała się dopiero po adopcji... Psa! I która to adopcja sprawiła, że nasi bohaterowie zdecydowali się postawić wszystko na jedną kartę i wyruszyć w świat. I to dosłownie.
Te książki, a właściwie komiksy, to 'Podróże z Pazurem. Historia łapą pisana' oraz 'Podróże z Pazurem. Kalima nosi piaski Sahary'. Autorami scenariusza są Izabela i Piotr Miklaszewscy, a rysunki przygotował Filip Sułkowski (a kolory to też sprawka Izabeli i Piotra). Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Dookoła Świata.
I to właśnie Iza i Piotr są bohaterami tej opowieści. Oni i ich pies - Snupi czyli Snupencjusz. Przygarnięty ze schroniska staje się najlepszym przyjacielem i rodziną naszej pary. Pierwszy tom jest praktycznie w całości poświęcony ukazaniu jak rodziły się więzi między ludźmi i ich psem. Dopiero pod koniec opowieści pojawiają się podróże i zapowiedź tego, że niebawem wydarzą się kolejne. Do ekipy dołącza też Konrad - łakomczuch i ogromny gaduła. To razem z nim nasi bohaterowie, w drugim tomie podróżują po świecie, poruszając się autostopem i przygotowując się do niezapomnianej wycieczki jachtostopem.
Te komiksy to jedyne w swoim rodzaju pamiętniki podróży. Cudownie napisane, świetnie narysowane. Tak bliskie, jakbyśmy czytali o naszych dobrych znajomych. Takich, którzy kochają zwierzęta, naturę i czują respekt wobec tradycji i przekonań innych ludzi. A to bardzo ważne, szczególnie w świecie podróżników. Żeby szanować granice innych.
Komiks czyta się świetnie, jest w nim przemyconych sporo ciekawostek - w formie atrakcyjnej zarówno dla młodych, jak i nieco starszych czytelników. Snupi też czasem ma głos - i jest szalenie sympatyczny. A do tego to mistrz ciętej riposty 😁
Bardzo bym chciała przeczytać kolejne tomy, mam nadzieję, że będzie ich dużo. Póki co obserwuję blog podrozezpazurem.pl gdzie oprócz zdjęć i ciekawych informacji znajdziecie też cudowny poradnik jak podróżować z psem. Podobny jest zresztą w komiksach - na końcu każdego tomu znajdziemy informacje o tym jak dbać o psa i o naszą planetę - i dlaczego to takie ważne.

Polubienia

Komentarze

Instagram