Jeśli eksperymenty, to tylko z tą serią

Dzień dobry! Kiedyś w piątki eksperymentowało się inaczej 😁 chociaż czasem też używało się do tego cytrusów, o których dziś będzie mowa 😅
Chyba jednak wolę takie eksperymenty o których Wam za chwilkę opowiem. Wszystko za sprawą książki z serii Akademia Mądrego Dziecka - 'Przygody z nauką. Cytryna'. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Harperkids, a jej autorami są Cécile Jugla i Jack Guichard. Ilustracje zaś przygotował Laurent Simon.
To kolejna, po tej poświęconej papierze, część serii Akademia Mądrego Dziecka w odsłonie dla starszaków. Myślę, że treści tu zawarte zainteresują starsze przedszkolaki i dzieci wczesnoszkolne. Książka proponuje 10 ciekawych doświadczeń z użyciem cytryny, które można przeprowadzić w każdym domu. Są tu zagadki, książka jakby 'pracuje' z dzieckiem. Pojawiają się pytania angażujące, są też fajne zachęty do przewrócenia strony i poznania dalszych treści - krótkie zdania, które chwalą czytelnika i rozbudzają w nim pozytywną ocenę samego siebie. To bardzo fajny pomysł zasługujący na podkreślenie.
Po wprowadzeniu w którym poznajemy cytrynę, jej budowę, możemy przejść do różnorakich eksperymentów - począwszy od prostych, jak wyciśnięcie cytryny, poprzez czyszczenie monety, po pisanie tajnych wiadomości, zabawę kolorami i wyrób domowego twarogu. Wszystko napisane prostym, zrozumiałym językiem i świetnie podane graficznie. Nie ma tu zbitego w jedną bryłę tekstu. Są komiksowe dymki, są wyróżnione graficznie ciekawostki. A i tekst właściwy jest podzielony na krótkie akapity, które są ułożone w fajny, przejrzysty sposób.
Wszystko to sprawia, że to książka jakiej na rynku brakowało. Cała seria jest świetna. Musimy dokupić sobie Jajko, a we wrześniu ukażą się kolejne tytuły - Balon, Woda i Cukier.
Bardzo polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram