Ikona kina w pięknej, ciekawej książce

Dzień dobry!
Dziś będą dwa posty z książkami z serii, którą bardzo lubimy. Ja za ilustracje, moje dzieci za odpowiednią ilość informacji, które z łatwością mogą przyswoić (tekstu jest niewiele, nawet trzylatek słucha całej książki i nie myśli jak tu coś zbroić podczas kiedy ja czytam 😁). To pozycje z serii Mali Wielcy. Na pierwszy ogień bierzemy Marilyn Monroe.
Autorką serii jest Isabel Sánchez Vegara, a ilustracje do tego tomu przygotowała Ana Albero. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Smart Books.
To co fajne w pozycji 'Mali Wielcy. Marilyn Monroe' to po pierwsze fakt, że bohaterkę poznajemy kiedy jest dzieckiem. Nazywa się Norma Jeane i wychowuje się w sierocińcach i domach zastępczych. W tych drugich, rodzice zastępczy, czasami zabierali ją do kina. Uwielbiała to. Zapominała wtedy o całym świecie i stawała się bohaterką filmowych opowieści. Ciekawe czy już wtedy wiedziała, czy czuła, że kiedyś faktycznie stanie się nie tylko aktorką, ale też ikoną...
Książka przedstawia różne fakty z życia kobiety, ale - tak jak już wspomniałam - bez zbytniego przeładowania informacjami. Jest ich tyle,  że pięciolatek potrafi później o nich opowiedzieć, przełożyć na swój język, a nawet zaskoczyć podczas rozmowy przytaczając któryś z nich dopasowany do kontekstu. Na końcu książki znajdziemy realne zdjęcia Marilyn tworzące swoistą oś czasu i garść informacji biograficznych, dopasowanych już pod starszego odbiorcę, rodzica.
Jeszcze słów parę o ilustracjach. Mi bardzo odpowiada estetyka całej serii. To, że ilustracji nie robi jedna osoba, a różni artyści. Te w części o Monroe są bardzo charakterystyczne. Podobają mi się rzęsy rysowane na dolnej powiece i delikatny dobór kolorów.

Polubienia

Instagram