Idealny prezent, nie tylko na komunię

Dzień dobry! Pytaliście mnie ostatnio o książki, które będą ciekawym prezentem dla dzieci komunijnych. Od razu na myśl przychodzi Biblia (mamy świetną wersję komiksową, pokażę ją Wam niebawem). Ale nie tylko. Mi na myśl przyszła również jedna z moich ulubionych książkowych rodzin - rodzina Nutów. Pisałam Wam o nich w kontekście oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. To było nasze pierwsze spotkanie z Małgosią i Pawełkiem oraz ich rodzicami - Kasią i Kamilem. Dziś czas na kolejne, tym razem z książką 'Moc sakramentów. W poszukiwaniu skarbów wiary' Barbary Garczyńskiej z ilustracjami Eweliny Jaślan-Klisik od Wydawnictwa Promic.
Małgosia przygotowuje się do pierwszej komunii. Paweł, jej brat nie do końca rozumie o co tyle szumu i dlaczego siostra, zamiast bawić się z nim jak dawniej, więcej czasu spędza sama, ucząc się jakichś dziwnych rzeczy. I cały czas mówi o jakichś sakramentach...
Mama tłumaczy wszystko synkowi, Gosia przystępuje do komunii, a my dowiadujemy się ciekawych rzeczy - o samej komunii świętej, ale też o pozostałych sakramentach - jak m.in. chrzest, bierzmowanie czy małżeństwo. Ale nie tylko. Czytelnik znowu może zajrzeć do domu Nutów. A dom to piękny. Ciepły, wypełniony miłością. Pawełek jest dociekliwy, Małgosia dobra, a rodzice mądrzy, wyrozumiali i spokojni. Brzmi jak sielanka? Trochę tak. I dobrze. Właśnie takich sielankowych bohaterów czasem nam potrzeba. By móc wejść do ich domu, usiąść przy stole i patrzeć na uśmiechnięte twarze. I doznać trochę tego ciepła.
Po każdym rozdziale mamy sekcję pytań, które nie tylko systematyzują wiedzę, ale też sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem. Jest tu też słowniczek pojęć, które mogą się wydać dziecku trudne i rachunek sumienia.
Jeśli szukacie prezentu, w sumie to nie tylko na komunię, to polecam Wam tę książkę. Będzie piękną pamiątką, do której Wasze dzieci zechcą wracać.

Polubienia

Komentarze

Instagram