Gra na długie, jesienne wieczory, ale też i na plażę

Dziś będzie gra, którą - jak podkreślają twórcy - można dobrać do nastroju. Jak to - zapytacie? Czy to w ogóle możliwe? Ano możliwe 😁 przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń z tą grą - jest tu bowiem wersja dla strategów, dla ryzykantów i dla tych, którzy uwielbiają nieprzewidywalne rozgrywki. To 'L.A.M.A.'. Autorem jest Reiner Knizia, a ilustracje przygotowali Rey Sommerkamp i Barbara Spelger. Gra ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.
W pudełku znajdziemy 62 karty, 77 żetonów, 3 kostki lamy i 3 instrukcje - dopasowane do 3 wariantów gry. Jest wersja podstawowa (nominowana zresztą do nagrody Spiel des Jahres) oraz jej wariacje - Lama Party i Lama Kościana. Jakby tego było mało są jeszcze dwa dodatkowe warianty gry - Lama 20 i Lama Drama (dopasowane do Lamy Kościanej i Lamy Party).
Powiem Wam, że początkowo podchodziłam do niej nieco z dystansem. Bo i zasad trochę jest, a czytając instrukcję z dzieckiem na ręku było mi ciężko zrozumieć o co chodzi. Aż w końcu, któregoś wieczora usiadłam z mężem, zaczęliśmy grać i... Przepadliśmy! Nie mogę się doczekać aż zagramy również z chłopakami.
Zasady w poście będzie ciężko wyjaśnić, ponieważ w pudełku znajdziemy, wspomniane wcześniej, trzy gry plus warianty. Generalnie jest to gra karciana. Najważniejsze, by na koniec rundy mieć jak najmniej punktów karnych. Gracze pozbywają się kart na wspólny stos. Sami decydują kiedy wykonać ruch - zagrać kartę, a kiedy spasować. Sporo tu strategii, sporo myślenia i sporo dobrej zabawy. W wersjach dodatkowych mamy też dodatkowe rozwiązania - jak np. Kartę Różowej Lamy w wersji Party. Mi bardzo podobają się ilustracje. A moim synom kostki 😁 nic dziwnego, zdobią je wizerunki słodkich, białych lam. Polecam i na wspólne wieczory z drugą połówką i na rodzinne rozgrywki. A i na imprezie się sprawdzi, kiedy dzieci będą już słodko spać 😁 wtedy urządzicie sobie prawdziwe Lama Party!
Ps. Co fajne w razie remisu gracze dzielą się wygraną. Lubię takie rozwiązania!

Polubienia

Komentarze

Instagram