Gra którą docenią już dwulatki

Dziś przychodzę do Was z grą, a kto wie? Może przyjdę jeszcze z gazetą 😉
Bo ostatnio po powrocie z przedszkola najczęściej gramy, układamy puzzle i czytamy gazety. Już się nie mogę doczekać weekendu, bo wtedy na pewno wrócimy do książek.
Gra, którą dla Was mam jest świetna. Mój młodszy syn bardzo ją lubi, bawi się nią na wiele sposobów i naprawdę jest w użyciu codziennie. To 'Pierwsza gra. Zwierzątka' wydana przez Egmont. Jej autorem jest Stefan Kołecki, a świetne ilustracje to sprawka Marzki Dobrowolskiej.
W środku znajdziemy pięć solidnych, tekturowych zwierzątek w różnych kolorach i 20 figur (po 4 w każdym kolorze) - serc, kwadratów, kół i trójkątów. Co do zwierzaków znajdziemy tutaj pomarańczowego motylka, żółtą kaczuszkę, niebieską rybkę, czerwoną biedronkę i żółwia z zieloną skorupą. Każde z nich ma w sobie dziurki w różnych kształtach do których można dopasować odpowiednie figury-żetony. W zestawie mamy też woreczek, który na pewno przyda się do wielu zabaw, ale też do przechowywania figur. Grać można na wiele sposobów. Możemy poznawać kolory i dopasowywać żetony do danych zwierzątek na ich podstawie. Możemy też skupić się na figurach - umieszczaniu ich w odpowiednich miejscach i też dobieraniu pod kątem barw. To wszystko jeśli gra jedna osoba. Jeśli graczy jest więcej, w środku, w opakowaniu znajdziecie scenariusz, który powinien się sprawdzić. Chociaż powiem Wam, że my wolimy wymyślać własne sposoby gry. Starszy syn z kolei bierze zwierzątka, kładzie je na kartce i odrysowuje. Tak! Zwierzaki idealnie będą się nadawały jako szablony. Odrysować można też figury - nam posłużyły do stworzenia pięknych kartek na święta z sercami i trójkątami 😅
Gra nadaje się dla dzieci powyżej 2 roku życia, chociaż wydaje mi się, że i młodsze maluszki pod czujnym okiem rodziców dadzą sobie z nią radę na zasadzie sortera - bo tak też można traktować zwierzaki - jako genialny pierwszy sorter figur i kolorów. A przy okazji starszaków myślę, że gra świetnie sprawdzi się do nauki zbiorów.
W serii znajdziemy jeszcze drugą propozycję - 'Pierwsza gra. Mniam!' prezentującą owoce i warzywa.

Polubienia

Komentarze

Instagram