Gigant - komiksowy smak dzieciństwa

Smak dzieciństwa? Kanapka z masłem, białym serem i dżemem. Kompot z wiśni. I... Książki. Najlepiej czytane na hamaku rozciągniętym między wiekowymi jabłonkami na podwórku u dziadków. A później wspólna wyprawa z dziadkiem do kiosku, po nowy numer Giganta. Pamiętacie te komiksy (w domyśle czy jest tu ktoś tak stary jak ja 😁)? Ja je uwielbiałam. Przygody Kaczora Donalda, siostrzeńców i innych disney'owskich bohaterów w jakiś sposób mnie ukształtowały. Jakkolwiek dziwnie i patetycznie to brzmi 😉 uwielbiałam też jak stały na półce obok siebie, a ich grzbiety tworzyły obrazek.
A teraz, za sprawą Wydawnictwa Egmont te smaki dzieciństwa wracają. Co więcej - mogę je podać na tacy moim dzieciom. I mieć nadzieję, że zasmakują im tak jak mi kiedyś. Niedawno w nasze ręce trafił tom 'Gigant poleca Extra. Przygoda na kempingu'. W środku znajdziemy nie tylko komiksy, ale też garść wakacyjnych porad. Donald razem z rodziną i przyjaciółmi wybiera się m.in. na biwak. Jest rozstawianie namiotów, są specyficzni sąsiedzi. Wyprawa na ryby? Proszę bardzo. Jednak kto myśli, że będzie spokojnie i nudno ten się grubo myli. Nie zabraknie roju pszczół, który pogoni Donalda i jego kolegów!
Jest też opowieść o psie Pluto, który znalazł nowe zastosowanie dla swojej budy, spotkanie z ogromnym i strasznym niedźwiedziem i meteoryt z pewnym przybyszem z innego świata... Są też moi ulubieni Siostrzeńcy, do których miłość z wiekiem mi nie minęła! Są śmieszni tak samo jak te 30 lat temu 😁
To co fajne w tym tomie to dodatkowe porady. Są wplecione między komiksy i mogą być naprawdę przydatne, nie tylko na kempingu. Z nich dowiemy się m.in. co ze sobą zabrać, kiedy wybieramy się na biwak, jak poradzić sobie z komarami i co zrobić w przypadku użądlenia czy oparzenia słonecznego. Jest też co nieco o rozpalaniu ogniska, a nawet przepis na jajka z torebki i garść dowcipów którymi można zabłysnąć w towarzystwie.
To fajny numer i tak się zastanawiam czy nie zamówić prenumeraty (choć prenumerat nie lubię). Mogę też zawsze polować na nowy numer w naszym osiedlowym, chociaż powiem Wam, że schodzą jak ciepłe bułeczki 😁

Polubienia

Komentarze

Instagram