Geniusz, który stał się ikoną

Obiecałam dwa posty, zatem właśnie wjeżdża drugi 😁
Tym razem będzie o mężczyźnie, geniuszu i jednym z moich ulubionych naukowców. Jego historia została opisana w książce 'Mali Wielcy. Albert Einstein' od Wydawnictwa Smart Books. Autorką jest Isabel Sánchez Vegara, a ilustracje to zasługa Jean Claude.
Alberta oczywiście poznajemy jako dziecko. Dziecko małomówne, ale z wieloma pomysłami. Miał problem żeby odnaleźć się w szkole, ale kiedy pierwszy raz zetknął się z fizyką i matematyką - przepadł. To co najbardziej w nim cenię, oprócz oczywiście genialnego umysłu, to fakt, że tak bardzo doceniał wyobraźnię. Uważał nawet, że jest ważniejsza od wiedzy. Był przy tym ekscentrykiem, a jego roztrzepaną fryzurę zna chyba większość ludzi na świecie. Podobnie jak opisywana w poprzednim poście Marilyn on także stał się ikoną. I to nie tylko świata naukowego, ale i popkultury.
Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej o tym laureacie Nagrody Nobla, który swoje życie poświęcił wyjaśnianiu związku między przestrzenią a czasem. Co odbiło się realnym echem dla całego świata - tworząc podstawy pod większość technologii i wynalazków XXI wieku.
Tradycyjnie - jak to w tej serii bywa - na końcu znajdziemy zdjęcia i krótką notę biograficzną. Ilustracje przyciągają wzrok i jest to na pewno bardzo ważna składowa całej serii. Sprawia, że książki oprócz przekazywania wiedzy uczą estetyki. Bardzo też podoba mi się wyklejka w tej części. Tak jak nie znoszę matematyki i fizyki i źle mi się kojarzą zapisane wzorami tablice, tak ta wyklejka sprawia, że czuję spokój 😁
Bardzo polecamy!

Polubienia

Instagram