Fajna propozycja, nie tylko dla maluchów. O dzieleniu się i nie tylko

Dzień dobry! Dziś chciałam pokazać Wam książkę, którą mój młodszy syn pokochał od pierwszego wejrzenia. Chodzi z nią wszędzie gdzie się da, a nawet z nią śpi 😁 to kolejna pozycja z serii Krok po Kroku od Wydawnictwa Wilga - 'Hania i Staś poznają świat. To moje. Opowiadania'. Autorką tekstu jest Paulina Chmurska, a ilustracje przygotowała Agnieszka Matz. Bohaterów znamy już z książek z wierszykami, tu mamy dłuższą formę i dla takich niespełna trzylatków jest super. Ale i prawie pięciolatek słuchał z zainteresowaniem. Książka jest kartonowa, ma zaokrąglone rogi i liczy 40 stron. W środku znajdziemy cztery opowiadania odnoszące się do gorącego ostatnimi czasy tematu dzielenia się. Jest o tym czy dzielić się warto. Czy robić to zawsze, czy czasem można od tegoż procederu odstąpić.
W opowiadaniu 'Zamek z piasku' Hania zbiera kamyki i ogląda je razem z mama, a w tym czasie Staś buduje zamek z piasku i... nie pozwala nikomu do niego przyjść. Czy zmieni zdanie, a jeśli tak to dlaczego?
Kolejne jest opowiadanie zatytułowane 'Auto'. Do Hani i Stasia przychodzą Jaś i Maja - znajomi z placu zabaw. Gospodarze pokazują gościom swój pokój i mówią co jest czyje, a co wspólne. Problem pojawia się, kiedy Jaś widzi auto i zaczyna usilnie twierdzić, że jest jego.
Kolejny jest 'Piknik' czyli opowiadanie o tym, jak cała rodzina jedzie do parku, by tam urządzić sobie piknik. Ten rozdział moi synowie lubią najbardziej, bo i jedzeniem lubią się dzielić. Czy podobnie mają bohaterowie książki? Warto sprawdzić. W końcu opowiadanie 'Szczoteczka' - które bardzo lubi młodszy. Może dlatego, że z myciem zębów jest zawsze problem, a książki które poruszają tę tematykę pozwalają nam tę czynność normalizować.
Fajne w tej książce jest też zastosowanie wyrazów dźwiękonaśladowczych. Nie ma ich zbyt dużo, ale są ciekawie wyróżnione. Moi synowie po kilku czytaniach już wiedzą w których miejscach w książce się znajdują i przeglądając ją cieszą się, że sami 'czytają'.
Ilustracje są całkiem sympatyczne. Bardzo polubiliśmy pieska głównych bohaterów. Fajny zwierzak i dobrze mu z oczu patrzy 😁
Polecamy, moi synowie zdecydowanie wystawiają znak jakości!

Polubienia

Komentarze

Instagram