Elementarze, które trzeba mieć!

Dobry wieczór! Jak nastroje po pierwszym tygodniu żłobka/przedszkola/szkoły? My daliśmy sobie jeszcze czas i przedłużyliśmy wakacje. W drodze po przygodę, do plecaka zapakowaliśmy pakiet - dwóch książek i ćwiczeń im towarzyszących.
To nowości z serii Krok po Kroku - 'Elementarz 2-latka', 'Ćwiczenia 2-latka' oraz 'Elementarz 3-latka' i 'Ćwiczenia 3-latka'. Ukazały się nakładem Wydawnictwa Wilga. Autorką każdej pozycji jest Paulina Chmurska, a ilustracje przygotowała Agnieszka Matz.
***
Elementarze są dość grube, całokartonowe i mają zaokrąglone rogi. W części poświęconej dwulatkom naszymi przewodnikami są Staś i Hania - rodzeństwo znane już z innych książek z tej serii. Poznajemy ich rodziców, dziadków, dom i sąsiadów. Dużo tu rzeczy, które otaczają przeciętnego dwulatka. Mamy pokój dzieci, ich szafę. Razem z nimi zaglądamy do kuchni, spiżarni i ogrodu. Poznajemy pory roku, kolory, zwierzęta w lesie, na wsi i środki transportu. Wybieramy się też na zakupy i na urodziny, poznajemy zainteresowania i sprawdzamy jakie emocje mogą nam towarzyszyć. Wszystko wyjaśnione prosto i przejrzyście. W ćwiczeniach zaś mamy to co dzieci lubią najbardziej, czyli dużo naklejek! A do tego zadania wymagające i myślenia i kreatywności. Ale też rozwijające koncentrację, spostrzegawczość i zręczność. Fajnie wzmacniają też słownictwo. Nam najbardziej do gustu przypadły ćwiczenia związane z ruchem drogowym, bo też to jest u nas obecnie na czasie.
***
Z kolei elementarz dla trzylatków jest u nas obecnie absolutnym hitem! W końcu młody już za kilka dni będzie oficjalnie trzylatkiem. Tym razem naszymi przewodnikami są Ignaś i jego koleżanka Zosia. Chłopiec pokazuje nam swój dom, pokój (pojawia się tu więcej szczegółów niż w części dla maluchów - zarówno jeśli chodzi o ilustracje, jak i tekst). Mamy też przepis na naleśniki, który oczywiście już wypróbowaliśmy. Wychodzą przepyszne. Są owady, bałwan, owoce jesieni i ptaki w karmniku - wszystko fajnie pokazane, opisane i ciekawe. Z kolei ćwiczenia obfitują w wyszukiwanki, zadania polegające na liczeniu, kolorowaniu i wyszukiwaniu różnic między obrazkami. Wszystko ciekawe i wciągające!

Polubienia

Komentarze

Instagram