Dzielić się czy się nie dzielić - oto jest pytanie

Dzień dobry i #bookmorning wszystkim!
Czy znacie serię o Leonie i Malince? My wprost uwielbiamy tego słonia i świnkę. Zawsze poprawiają nam humor. Nie inaczej jest przy okazji nowych części serii. Pierwsza, którą chcę Wam pokazać nosi tytuł 'Czy umiem się dzielić?', a jej autorem jest oczywiście Mo Willems. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Babaryba, a tekst przetłumaczyła Nadia Włodarska.
Tym razem słoń Leon ma dylemat. I to bardzo poważny. Zarówno dla niego, jak i pewnie dla większości przedszkolaków (chociaż znam i dorosłych, którym ta książka by się przydała 😁). Kupuje od pingwina lody, jedną gałkę i już, już ma je zjeść kiedy nagle... Przypomina sobie, że Malinka też lubi lody. A do tego jest jego przyjaciółką. Może więc warto by było się z nią podzielić? 🤔 ale co jeśli ona nie lubi takiego smaku? Na pewno! Zatem Leon może zjeść lody sam. Ale z drugiej strony ten smak jest przepyszny. Malince na pewno posmakują. Ale zaraz, Malinki tu nie ma. Więc nawet jeśli Leon zje loda sam to ona... Nawet nie będzie o tym wiedziała!
Jak zakończy się ta historia? I czy naprawdę zawsze trzeba się podzielić? A może ktoś inny podzieli się z nami, nawet wtedy kiedy my tego nie zrobimy? Wszystkiego dowiecie się sięgając po książkę.
To też świetnie wprowadzenie w tematykę komiksową, bo słoń i świnka są bohaterami wyje tymi rodem z komiksu właśnie. Takiego pierwszego, podstawowego - w którym niewiele się dzieje, a jednak treści są ważne i dopasowane tematycznie do grupy wiekowej i możliwości poznawczych malucha.
Fajne jest też to, że Leon jest zupełnie inny niż Malinka. Oboje stoją na skrajnie różnych biegunach, a mimo to... Potrafią się przyjaźnić. Leon jest ciekawski, zadaje dużo pytań, wszystkim się przejmuje i prowadzi, często na głos, mnóstwo rozważań. A Malinka? Cóż, jest rozbrykana, szczera do bólu i zawsze znajdzie wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji. Razem tworzą team, do którego chce się dołączyć. I są niezwykle sympatyczni. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to koniecznie to zmieńcie. Warto bowiem stać się członkiem paczki słonia i świnki - Leona i Malinki.

Polubienia

Komentarze

Instagram