Dziadkowie czyli książka pełna ciepła

Są takie książki, które zachwycają od pierwszej chwili. I ta, którą dziś Wam pokażę, zdecydowanie należy do tej grupy! Pokochałam ją w momencie, kiedy tutaj, na Instagramie mignęła mi okładka.
Mówię o pozycji 'Dziadkowie. Emocje i uczucia' Urszuli Kuncewicz-Jasińskiej i Aleksandra Jasińskiego, którą wydali pod szyldem młodziutkiego Wydawnictwa Alulalu.
Bohaterami tej zgrabnej, kartonowej książeczki, są nie tylko dziadkowie, ale też... Ich wnuki - chłopiec i dziewczynka, bliźniaki. Maluchy kochają siebie nawzajem. Kochają też mamę, tatę i mleczko (tu twórcy puszczają do czytelników ogromne ilustracyjne oko... No może nie do końca oko 😉 - jeśli weźmiecie książkę do ręki i przyjrzycie się ilustracjom na pewno będziecie wiedzieli o czym pisze 😄). Bliźniaki też bardzo dużo czytają. M.in. o babci i dziadku. Książka im się podoba i chcieliby poznać swoich dziadków. I poznają, chociaż coś im nie pasuje.
Więcej nie zdradzę. Ale wierzcie mi, będziecie zaskoczeni :)
Książka jest cudowna gdyż dopasowana do różnych grup wiekowych. Dla tych najmłodszych są wyrazy dźwiękonaśladowcze. Dla nieco starszych - historia główna, a dla tych największych (czyli początkujących przedszkolaków 😉) - część o emocjach (ciekawie umiejscowiona) i... Wersja angielska. Ponieważ książka ukazała się w dwóch wersjach językowych. Angielska jest równie fajna co polska. A jeśli mamy dwie - przydadzą się przy nauce języka.
Autorzy puszczają też często oko do dorosłych. W sposób bardzo subtelny i śmieszny.
Cudowne są ilustracje! Takie do przytulenia. Wprowadzające w dobry, błogi nastrój (szczególnie te z ciężarną mamą 🥰). Świetnie są też rozrysowane emocje. Twarze dzieci naprawdę dużo mówią. A już mój dwulatek jest w stanie rozpoznać większość emocji :) starszy, jak zobaczył kopertę i wyłaniającą się z niej okładkę Dziadków (którą już dobrze znał z Instagrama) zaczął obłąkańczo krzyczeć: 'O Dziadkowie! No w końcu, już się nie mogłem doczekać' 🥰 czytaliśmy ja 5 razy pod rząd - na przemian polską i angielską wersję 😄
Książkę można kupić na stronie wydawnictwa - www.alulalu.com - zachęcam!

Polubienia

Komentarze

Instagram