Dla maluchów, ale nie tylko

Dzień dobry w środę! U nas to zagadkowa środa. A to za sprawą różnych książek i gier z elementami zagadek czy śledztw.
Wśród nich są m.in. nowości od Wydawnictwa Harperkids - wydane w ramach Akademii Mądrego Dziecka 'Pierwsze zagadki. Zwierzęta' oraz 'Pierwszs zagadki. Mój świat'. W każdej z tych książek jest niespodzianka, stworzyli je S&S Alliance i Qing Feng (ilustracje).
Został tu zastosowany ciekawy zabieg. Otóż strony są tak poskładane, że rozkładając je widzimy dużą ilustracje. Go taka trochę układanka. Kiedy otworzymy książkę pojawi nam się kawałek obrazka i treść zagadki. Żeby poznać podpowiedzi należy rozkładać stronę dalej - w górę i w bok.  W końcu pojawia nam się cały obrazek wraz z odpowiedzią.
W części poświęconej zwierzętom dziecko znajdzie na końcu niespodziankę - lusterko w którym może się przejrzeć, natomiast w tej opisującej świat wokół - znajdują się puzzle złożone z kilku elementów.
Myślę, że dla trzylatków książka będzie już za prosta. Dlatego mogą po nią sięgnąć już młodsze dzieci - pod opieką rodziców oczywiście. Są oni potrzebni chociażby po to, żeby pomóc rozkładać strony, bo są one dość delikatne i jedno mocniejsze pociągnięcie może sprawić, że coś się oderwie.
Mi najbardziej podobają się tutaj ilustracje. Są bardzo charakterystyczne i piękne. Momentami wyglądają trochę jak patchwork, poskładane są z różnych elementów. Mają ładne, współgrające ze sobą kolory i wyglądają sympatycznie. Moim dzieciom też się podobają 😁
Polecamy dla maluchów, szczególnie tych, które mają w sobie żyłkę detektywa.

Polubienia

Komentarze

Instagram