Dinozaury. I to od A do Z

- Mamo a wiesz, że jak będę trochę większy to znajdę dinozaura? Będę kopał w ziemi tak długo, aż się dokopię. I wtedy nazwę go Felek. Bo te dinozaury to strasznie dziwne nazwy mają. Kto by je spamiętał?
No właśnie. Ile razy słyszeliście pytania o to jak się ten czy tamten dinozaur nazywa? Dlaczego właśnie tak? Gdzie mieszkał i co jadł? No to teraz jest książka, która przynajmniej w temacie nazewnictwa na pewno Wam pomoże usystematyzować nieco wiedzę. To 'Dinozaury od A do Z' z ilustracjami Dietera Brauna w opracowaniu dr Matthew G. Barona. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka, a na jej stronach znajdziecie ponad 300 dinozaurów. We wstępie poczytać możemy m.in. o tym co to są dinozaury, kiedy żyły i dlaczego wymarły. Jest tu też oś czasu z zaznaczonymi poszczególnymi okresami ery mezozoicznej w której dinozaury żyły. A później już opisy i ilustracje poszczególnych okazów ułożone alfabetycznie.
Ilustracje przepiękne - graficzne perełki. Piękne wizualnie, które spokojnie mogłyby być obrazami wiszącymi w jakiejś galerii sztuki.
O każdym z dinozaurów jest tu kilka najważniejszych faktów, skala na której porównany jest dany okaz do człowieka o wzroście 180 cm; jest nazwa naukowa (i jej znaczenie) i potoczna. To prawdziwe kompendium wiedzy o tych prehistorycznych gadach. Do tego ładne  i przejrzyste. Taka książkowa wyszukiwarka google - tylko bardziej precyzyjna i zawsze na temat 😉
Na uwagę zasługuje też sposób wydania - jak zwykle u Kropki bardzo staranny i dopracowany w każdym szczególe. Bardzo polecamy!
Ps. Zdjęcie to w całości pomysł mojego syna. Zdolna bestia rośnie. Jeszcze zatrzęsie światem fotografii, zobaczycie 💙

Polubienia

Komentarze

Instagram