Czasem fajnie być małym

Dzień dobry! Przy niedzieli pozycja, w której jesteśmy absolutnie zakochani! Ważna, ponadczasowa opowieść o tym, że do przeżywania przygód wcale nie trzeba być dużym.
- Jak człowiek jest mały, to może na przykład zostać superbohaterem, wiesz mamo? A do tego jest zwinny i może się wszędzie schować. A ja nawet jak już będę duży i wysoki jak drzewo to wiesz co? Nigdy nie będę za duży żeby się do ciebie przytulać. Jak mała małpka.
No właśnie, bo to te male stworzonko jest bohaterką książki 'Dzielna małpka' Marty Altés, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Tako.
Nasza małpka jest zbyt mała praktycznie na wszystko. I na to, żeby coś dosięgnąć i na to, żeby coś zobaczyć. Zawsze byli wyżsi od niej, którzy przesłaniania jej widok. Dla małpki było też zbyt wysoko, zbyt głęboko i zbyt niebezpiecznie. Jednak nasza bohaterka, zamiast siedzieć cicho i patrzeć obojętnie jak wszystko co najfajniejsze ją omija, postanowiła się nieco zbuntować i pokazać wszystkim, że potrafi wspiąć się na najwyższe drzewo w dżungli. Tym bardziej, że zobaczyła jak najmniejsze zwierzęta świetnie sobie radzą w dżungli i ile od nich zależy. A jako, że była mała, to się nie bała. Bo skoro wszystko ją omija, to niebezpieczeństwa też. Proste prawda? 😁 dlatego nawet nie spodziewała się, że gdzieś tuż za nią może czaić się potężny tygrys...
Jak skończyła się przygoda małpki? I dlaczego czasem fajnie jest być małym - dowiecie się z książki.
Co fajne to fakt, że buduje ona poczucie własnej wartości. Pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko czegoś się bardzo chce. Moi synowie bardzo ją lubią i za każdym razem kibicują małpce w jej poczynaniach - mimo iż wiedzą co się stanie. A może właśnie dlatego 😊
Bardzo polecamy. Nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Szczególnie tym, którzy mają problem by uwierzyć w siebie.

Polubienia

Komentarze

Instagram