Cudowny świat Tumilu. Musicie go poznać

Myślę, że dziś internet zostanie zalany falą Tumilu. I to bardzo dobrze! Miałam wprawdzie poczekać z recenzją dzień czy dwa, by tą falę przedłużyć, ale nie wytrzymam! Muszę już dziś, premierowo pokazać Wam 'Mimi i wielką wygraną' czyli najnowszą, czwartą już książkę duetu mama i córka - Ewa Dahlig i Marta Dahlig, które tworzą razem Dolinę Tumilu. A właściwie to tworzą ją mieszkańcy. Nasz ulubieniec - Tutu, jego koleżanka Lulu i druga - Mimi oraz całe ich rodziny i wszyscy przyjaciele. Każda książka opowiada o ważnej dla dziecka sytuacji i związanych z nią odczuciach i emocjach - jest więc część o nieśmiałości, o złości i rozczarowaniu. Najnowsza zaś mówi o tym, jak znosić porażkę i o tym, że nie zawsze trzeba wygrywać, że liczy się sam fakt gry i wspieranie tego, do kogo uśmiechnęło się akurat szczęście.

- Mamo wiesz, że ta książka jest dobra. Już rozumiem, że czasem lepiej jak na przykład mój brat, Kajtek, wygra w wyścigu hot wheels, no bo on jest mały i się bardziej cieszy z takich rzeczy. A mi jest miło na niego patrzeć jak krzyczy 'jej, jej' i podskakuje, bo wtedy jest taki ładny i śmieszny. Ale jak ty mi tłumaczyłaś to z tym wygrywaniem to ja nie do końca widziałem co i jak, a jak zobaczyłem to w książce to już wiem.

Także ekspert przemówił, a mi nie wypada się z nim nie zgodzić. Bo i ma chłopak rację 😁
Mimi bierze udział w konkursie na najlepsze przebranie organizowanym w Dolinie Tumilu. Niestety nie udaje jej się wygrać. Jest zła, rozczarowana. Nie może uwierzyć. Jednak, po głębszym zastanowieniu zaczyna rozumieć, że to nie wygrana liczy się najbardziej. Oraz, że są w Dolinie osoby, które cieszą się z wygranej może nawet bardziej niż ona by potrafiła. Bo dla nich wygrana to coś więcej, to przełamanie siebie, swoich ograniczeń. To odwaga by spróbować.
Ilustracje są pełne szczegółów. Dolina Tumilu to kraina mlekiem i mio... Słodyczą płynąca 😁 Kiedy pierwszy raz zobaczy się mieszkańców wiadomo, że nie mogliby wyglądać inaczej. I te myszki! Musicie sami je zobaczyć i docenić. Chociażby dla nich warto książkę kupić. Znajdziecie ją na www.tumilu.pl
#dolinatumilu #mimiiwielkawygrana

Polubienia

Komentarze

Instagram