Cudowny, pełen bliskości komiks dla przedszkolaków (i nie tylko)

Dzień dobry!
Dziś jeden z najsłodszych komiksów jakie kiedykolwiek czytałam. Bliskościowy, o miłości tak wielkiej, że potrafi zdziałać cuda.  Cuda dla naszego cudownego, ukochanego dziecka. To komiks niezwykły również za sprawą formy. Niewielki rozmiar, prosta fabuła i przepiękne, akwarelowe ilustracje sprawiają, że czyta się go i ogląda niczym klasyczną książeczkę obrazkową. Więc jeśli ktoś do komiksu przekonany nie jest, bądź jeszcze nie zna tej formy literackiej - to od tej serii warto zacząć poznawanie.
To 'Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce' z serii Mój pierwszy komiks 5+. Autorką tekstu jest Silvia Vecchini, a rysunki to zasługa Sualzo. O przekład z języka włoskiego zadbał Jacek Drewnowski, a wydał Egmont (w ramach Klubu Świata Komiksu).
Bartłomiej i Karmelek to dwa osiołki - ojciec i syn. Tata pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - jeśli w grę wchodzi spełnianie marzeń synka. Tych wypowiedzianych i tych ukrytych. Karmelek spędza dzień z tatą. Są na rybach, ale... Jak to bywa na rybach jest trochę nudno. Tata wpada na pomysł, by syn zaprosił swoich kolegów. Ten jednak odmawia, oznajmiając, że jeden pojechał z tatą w wyjątkowe miejsce - oglądać wieloryby. Kolejna koleżanka jest na pustyni, a jeszcze inny kumpel - pojechał na lodowiec by pojeździć na nartach. Przed tatą ciężkie zadanie. Musi bowiem zabrać syna tam, gdzie jeszcze nikt nie był. W jakieś miejsce - najbardziej wyjątkowe z wyjątkowych. Czy mu się to uda? Czy będzie to Kosmos, a może całkiem co innego? Poczytajcie by się dowiedzieć.
Komiks w cudowny sposób ukazuje nasze codzienne, rodzicielskie poświęcenia. To, że jesteśmy gotowi zdobyć nawet gwiazdkę z nieba - jeśli będzie taka potrzeba. Pokazuje też to, że najważniejsze jest po prostu bycie razem. I wspólne marzenia, wyobrażenia i starania, by wprowadzić w nasze życie chociaż trochę magii. Bardzo polecamy, szczególnie do wspólnego czytania z tatusiami! ❤
Ps. I te ilustracje! Cudowne, piękne i bardzo... Przytulne. Pokochałam je już od samego patrzenia na okładkę!

Polubienia

Komentarze

Instagram