Cudowne śledztwo pełne znaków zapytania

Dzień dobry.
Pisałam nie tak dawno o jesieni, a tu wróciło lato. I to w pełni. Dlatego do ogrodu wrócił kocyk i książki. Niedawno w takich właśnie okolicznościach przyrody zaczytywałam się w najnowszym, komiksowym tomie przygód pewnej młodej detektywki. Wszystko za sprawą komiksu 'Śledztwa Enoli Holmes. Tajemnica zaginionej wiadomości'. To już 5 tom, który powstał na podstawie serii powieści Nancy Springer. Za scenariusz i rysunki odpowiedzialna jest Serena Blasco, a tom ukazał się nakładem Wydawnictwa Egmont (w ramach kolekcji Klubu Świata Komiksu).
Tym razem Enola, czyli młodsza siostra słynnego detektywa Sherlocka, pomaga pani Tupper - właścicielce kamienicy w której mieszka. W grę wchodzi tajemniczy list i przekazana w nim wiadomość. Niestety, zanim Enoli udaje się odnaleźć nadawców, pani Tupper zostaje porwana. Nie wiadomo komu zależało na jej zniknięciu. Czy Enoli uda się to sprawdzić? I co najważniejsze - uwolnić kobietę? A może będzie potrzebowała pomocy sławnego brata? I czy początkowy list będzie jedyną tajemniczą przesyłką z jaką spotka się dziewczyna? Tego wszystkiego dowiecie się z komiksu. Na końcu tradycyjnie znajdziemy część z tajnymi zapiskami Enoli - tę część komiksu lubię chyba najbardziej, czuję jakbym faktycznie czytała pamiętnik Enoli, pełen tajemnic. Co ciekawe, jest tu też alfabet Morse'a. Dzięki niemu przypomniałam sobie rozmowy z sąsiadką z naprzeciwka, z którą za dzieciaka wykorzystywałyśmy tenże alfabet do rozmów świetlnych (pstrykałyśmy sobie światłem, a do naszego alfabetu używaliśmy właśnie założeń alfabetu Morse'a 😄).
Ilustracje jak zwykle są cudowne, akcja wartka, a postaci wielowymiarowe. Bardzo dobrze mi się ten komiks czyta, chociaż przy pierwszym spotkaniu, parę tomów wstecz, nie mogłam przywyknąć do pewnych rzeczy. Ale podejrzewam, że to też dlatego, że ciężko mi było na nowo przyzwyczaić się do czytania komiksów. Kiedy jednak wróciłam i wpadłam w rytm, to chcę wciąż więcej. I już czekam na kolejny tom!

Polubienia

Komentarze

Instagram