Cudowne kolorowanki nie tylko na brzydką pogodę

Nie wiem jak u Was, ale u nas właśnie zaczęły się wakacje. I wiadomo, jak wakacje to... Deszcz za oknem 😉 siedzimy zatem w domu, ale na nudę nie narzekamy. Wszystko za sprawą kolorowanek i różnorakich zeszytów z zadaniami, które pokażę Wam w kilku kolejnych postach. Dziś od rana działamy z pakietem leśnych kolorowanek i zadań od Petite Dominance stworzonych ręcznie przez malarkę, architektkę Dominikę Gołąb.
W skład serii wchodzą 4 tomy: 'Leśne opowieści', 'Leśni przyjaciele', 'Leśne maluchy' oraz 'Leśne gry'. W trzech znajdziemy kolorowanki - mniej i bardziej zaawansowane. W tomie trzecim są kolorowanki z grubym obrysem - idealne dla maluchów. Przy czym są tu też zadania, które z łatwością wykonają i maluchy i starszaki - bo umówmy się, kto nie lubi przytulać drzew? 😉 ostatni to to zbiór gier logicznych, gdzie po wykonaniu zadań możemy pokolorować powstałe rysunki. Jest tu łączenie kropek, wyszukiwanie różnic, nauka liczenia i pisania, ale też tutoriale jak narysować liska czy jelonka i labirynty. Jest jeszcze coś, bardzo fajnego zresztą - anty-kolorowanki. To nic innego jak ramki, w których dziecko samo może wymyślić swój świat, narysować co tylko chce, bez trzymania się twardych ram kolorowanki. Chociaż tutaj na każdym kroku autorka podkreśla żeby nie bać się wychodzenia za linie (co moje dzieci wzięły sobie do serca 😁) i dorysowywania czegoś, co dyktuje serce.
Fajne jest też to, że kolorowanki zostały przygotowane na dobrej jakości, grubszym papierze i, że każdą z nich możemy wyrwać z bloczka zbiorczego i powiesić na ścianie czy komuś podarować. My tradycyjnie zrobiliśmy sobie ksero obrazków, żeby starczyłyby na dłużej i można było pokolorować je na różne sposoby. Bardzo polecamy, szczególnie na takie ponure dni jak dziś u nas.

Polubienia

Komentarze

Instagram