Cudowna książka nie tylko dla miłośników samochodów

Dzień dobry! Dziś pozycja z ulubionego przez nas cyklu - książki podłogowe 😁 jest wielka, są w niej samochody - więc wszystko co do szczęścia potrzebne.
To 'Auto Moto' od Babaryby. Autorem-ilustratorem jest Stefan Seidel. To picturebook, z twardymi, kartonowymi stronami i zaokrąglonymi rogami.
W środku nie ma w ogóle tekstu, a na tylnej okładce znajdziemy krótki opis i bohaterów, których później należy odnaleźć na stronach książki.
Oprócz nich znajdziemy tu pełno pojazdów. Są autobusy (m.in. z napisem Babaryba Travel - fajne puszczenie oka do czytelników, tych starszych), radiowozy policyjne, dostawczaki, ambulanse, tramwaje, pojazdy budowlane, samochody Formuły 1, pojazdy rolnicze, wozy kempingowe, wywrotki czy cysterny. Na każdej rozkładówce mamy inne sceny. Naszą ulubioną jest ostatnia, która rozgrywa się w nocy i nie brakuje na niej akcji - jest wielki pożar i gaszące go wozy strażackie. W tym wszystkim są też wspomnieni wcześniej bohaterowie - m.in. Franek i Bruno, którzy wyjeżdżają z rodzicami na wakacje kamperem, Zosia ze swoim rowerem czy policjanci, którzy ledwo zdążą coś zjeść.
Książka jest cudowna, bo można za każdym razem opowiadać ją inaczej. My potrafimy na jednej rozkładówce spędzić mnóstwo czasu. Jednym razem wymyślamy na jaką akcję jadą policjanci którzy w pośpiechu wybiegają z komisariatu. Innym - wpadamy na farmę usytuowaną nieopodal pola kempingowego, a jeszcze kolejnym - podążamy oldtimerem pana Rosoła z nim i wybranką jego serca. Dopisujemy historie, dodajemy różne cechy postaciom. No i podziwiamy pojazdy, a raczej moi synowie podziwiają, bo dla mnie każde auto jest podobne do siebie 😁 dzięki tej książce uczę się je trochę rozróżniać - nie tylko po kolorze 😅
A Wy lubicie takie książki do opowiadania? Czy wolicie takie, przy których nie trzeba wymyślać, wystarczy przeczytać to co jest napisane i na tym bazować?

Polubienia

Komentarze

Instagram