Co można znaleźć w przedszkolu

Dziś książka, nad którą sama spędziłam długie godziny. Cudowne ilustracje, mnóstwo akcji, a wszystko to w duchu bliskości.

Mówię o książce 'W przedszkolu' Guido Wandrey'a od Wydawnictwa Czarna Owca. To piękna książka obrazkowa, połączona z wyszukiwanką. Trochę przywodzi na myśl ulicę Czereśniową. Podobnie jak tam, tak i tutaj tylko od nas zależy ci powiedzą bohaterowie. Co zrobią. Dokąd pójdą i skąd wracają. To wszystko bowiem trzeba sobie samemu opowiedzieć. I wierzcie mi, te opowieści mogą być niezwykłe. Oczywiście autor daje nam pewne wskazówki, a główną oś książki opiera na piątce bohaterów, wychowanków przedszkola Dmuchawiec. To Mia, Emma, Selina, Łukasz i Julian. Każde z nich jest opisane na tylnej okładce, a w środku przy rozkładówkach znajdziemy krótkie teksty pokazujące gdzie dzieci są, co robią w ramach zajęć przedszkolnych, gdzie wyruszają czy czym się zajmują. Reszta? To tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Od niej zależy jakie cudowne przygody spotkają nie tylko naszych bohaterów, ale wszystkie narysowana na kartach książki postacie.

Uwielbiam takie książki. Cudownie rozwijają wyobraźnię, uczą dziecko nowych słów. Wzmagają kreatywność i pomagają wchodzić w różne role społeczne. Potrafię ze starszym synem godzinami siedzieć i snuć opowieści o tym, co się właśnie dzieje w Dmuchawcu. O wyprawach dzieci na wieś, rozrabiakach na placu zabaw czy wielkim balu, na którym pojawia się nawet... Dinozaur! A do tego pizza i ogromny tort!

Pomaga nam to też rozmawiać o jego przedszkolu, o tym co się tam wydarzyło. Co mu się podobało, a co nie. To też świetna książka dla dzieci, które mają przed sobą adaptację przedszkolną.
Całości dopełniają świetne ilustracje. Bardzo szczegółowe, z nutką humoru. Nie tylko dzieci nie będą się nudzić. Książka spodoba się też rodzicom. Bardzo polecamy!

Polubienia

Komentarze

Instagram