Co co się dziś śniło? Pewnie same dobre rzeczy

- Mamo a dziś mi się śniło, że mnie obudziłaś i zamiast głowy miałaś wielkie jajko sadzone! Powiedziałem ci o tym i chciałaś je zmyć z twarzy, podniosłaś ręce do góry, a tam... Bagietki zamiast dłoni!
Tak. Tak. Takie oto sny ma moje starsze dziecko 😂 nie wiem czy jest to związane z przymusową głodówką po 🤮 czy tak już po prostu ten mój syn ma 🙈
Różne, często bardzo zaskakujące sny ma też Bartek, bohater książki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bis i nosi tytuł 'O czym nie śniło się dorosłym'. Autorką jest Joanna Wachowiak, a opowiadania zdobią ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej. To sny o tym jak to jest, kiedy zamienimy się w kamień. Ale też o tym, jak to jest... Hodować dżdżownicę o wdzięcznym imieniu Lusia. Jest co nieco o spotkaniu z Babą Łamagą i o tym co by było, gdyby dziecko obudziło się nagle w ciele dorosłego. Jest o rękach mamy i o marzeniach o byciu strażakiem, który zamiast pożarów gasi... Świeczki na torcie?!
To książka pełna ciepła. Miłości. Książka o sile marzeń - tych na jawie i tych we śnie. Książka o tym, że czasem wszystko jest możliwe. To nic, że tylko we śnie. Bardzo dobrze czyta się opowieści Bartka. Ostatnio, kiedy robiłam za podwórkowego audiobooka to z radością słuchali mnie nie tylko synowie, ale też ich dziadkowie 🥰 a dziadek był tym, który wszystkich uciszał czekając na dalszy ciąg opisywanych historii 🙈
Ilustracje też są wyjątkowe - bardzo bajkowe, momentami przywodzące nawet na myśl tradycyjne baśnie. Wszystko tu do siebie pasuje i współgra. Polecam - nie tylko do poduszki.

Polubienia

Komentarze

Instagram