Ciekawostki i nie tylko - ciekawa podróż z Olafem

Czy jeśli chodzi o pomidora to jesteścicie team owoc czy może team warzywo? A co powiecie na informację, że żółwie oddychają... Pupą?! Prawda to czy fałsz? Tego, i wielu innych ciekawych rzeczy, dowiedzieć się będziecie mogli z książki 'Olaf odkrywa. Prawda/Fałsz' z serii Disney Kraina Lodu od Wydawnictwa Olesiejuk. Bardzo ciekawski i sympatyczny bałwanek wraz z nami przejdzie przez 100 intrygujących pytań i jeszcze ciekawszych odpowiedzi.
Znajdziemy tu pytania z różnych dziedzin - i te dotyczące zwierząt i przyrody. Sporo tu zagadnień dotyczących ludzkiego ciała i życia codziennego, a także nauki. Książkę kończy quiz, który fajnie systematyzuje zdobytą wiedzę.
Dużym plusem są realistyczne zdjęcia. Nie mamy tu narysowane go kota, żółwia czy człowieka - a ich realne zdjęcia. Szczególnie mojemu starszemu synowi ten zabieg się spodobał. Stwierdził, że łatwiej jest wtedy uwierzyć w to, co jest napisane w książce.
Schemat jest prosty - mamy pytanie na które można udzielić odpowiedzi prawda/fałsz. Ale oprócz rozwikłania zagadki jest też rozwianie ewentualnych wątpliwości - czyli rozbudowanie odpowiedzi - często pełne zaskakujących informacji.
A czego możemy się dowiedzieć z książki? Oprócz już wspomnianych na wstępie kwestii dowiemy się, że psy wcale nie widzą świata w czerni i bieli - zauważają kolory, potrafią je odróżniać, ale widzą ich zdecydowanie mniej niż my. Książka potwierdza też powszechnie znany fakt, że tylko samice komara gryzą czy, że ziewanie jest zaraźliwe.
Są tu też ciekawostki - jak to, że w ludzkim ciele znajduje się złoto, czy to, że można zobaczyć słońce o północy. A wiedzieliście, że z mieszania farby można otrzymać wszystkie kolory poza trzema? Barwy podstawowe (czerwony, żółty i niebieski) to trzy kolory, których nie da się uzyskać z mieszania innych. A kiedy wymieszany te trzy barwy - otrzymamy czarny! Dodam Wam jeszcze na koniec informację, której nie dam rady objąć rozumem - wiecie, że prawdą jest fakt, że można rozpalić ogień lodem?! Ja się bardzo zdziwiłam, a kiedyś, jak mi się uda, spróbuję to sprawdzić.
Przewodnikiem po tym całym naukowym i pełnym ciekawostek świecie jest Olaf - sympatyczny bałwan znany z Krainy Lodu. Z nim wszystko jest jakby ciekawsze i sympatyczniejsze 😁

Polubienia

Instagram