Ciekawe wyzwania i zadania nie tylko dla dzieci

Mój starszy syn coraz częściej ostatnio wspomina, że chciałby być 'jutubierem' 😁 i opowiadać o czołgach, żołnierzyk ach, hot wheelsach i książkach.
Ma już nawet pierwszych ulubieńców na YouTube, których filmiki może oglądać po kilka razy. Należą do nich zdecydowanie Sara i jej młodszy brat Wiktor, którzy wraz z rodzicami tworzą kanał YT - Zaczarowany świat Sary. Ich filmy są naprawdę zabawne, nawet ja oglądając je się uśmiecham. Co za często przy kanałach skierowanych do raczej młodszego widzą mi się nie zdarza.
Niedawno pojawiła się książka, którą mój syn zapragnął mieć. Zagłada do niej codziennie, losuje jakiś czelendż i szaleje 😁
Ta książka to 'Zaczarowany świat Sary. 52 chellenge', która ukazała się nakładem Wydawnictwa SQN. Tekst przygotowała Sara wraz z mamą, Julią. W środku znajdziemy też zdjęcia rodziny, pasujące do poszczególnych wyzwań. A te są bardzo różne. Takie, które spodobają się dzieciom, ale też takie, które pokochają rodzice. No bo jak nazwiecie wyzwanie na sprzątanie swojego pokoju? Ja się bardzo cieszę, ilekroć chłopcy je wybiorą 😁 przyjemne z pożytecznym. Ale mamy tutaj też np. cały dzień uśmiechania się, cały dzień z piciem wyłącznie wody czy cały dzień ze słowami na literę P. Przy każdym czelendżu określony jest stopień trudności. Mamy tu dodatkowo rozwinięcie tematu, w którym są oznaczone zasady, podpowiedzi i możliwe modyfikacje. Jest też miejsce na zaznaczenie na ile wyzwanie nam wyszło.
Co jakiś czas pojawiają się też zadania specjalne, wymagające od dziecka kreatywności i zastanowienia. To bardzo fajne przerywniki, szczególnie jeżeli książkę czytamy od deski do deski, a nie na wyrywki. Niektóre zadania pomogą dzieciom, które właśnie uczą się pisać czy czytać - co jest bardzo fajne, bo przemyca również element edukacyjny.
Powiem Wam, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Nie jest to tylko gadżet, zrobiony na fali popularności kanału, który nic nie wnosi. To naprawdę wartościowa książka, która może też pomóc Wam w budowaniu relacji z dzieckiem. Wprowadza też tematy społeczne, jak dzień wolontariatu czy dzień innej kultury. Ważne dy dzieci od najmłodszych lat zaznajamiać z takimi tematami.
Polecam Wam tę książkę, jeśli lubicie wprowadzać w Waszą codzienność nowości. Kto wie, może dzieci zachęcone czelendżami zaczną wymyślać własne i uruchomią wyobraźnię i pokłady kreatywności?
No i ten posprzątany pokój... No bajka! 😁😉

Polubienia

Instagram