Ciekawe książki dla maluszków

Dobry wieczór!
Dziś nowości z serii Krok po kroku od Wydawnictwa Wilga. Do serii dla maluszków dołączyły części '1, 2, 3 liczymy!' oraz 'Emocje'. Autorką książek jest Paulina Chmurska, a ilustracje przygotowała Agnieszka Matz.
Książeczki są malutkie, całokartonowe i mają zaokrąglone rogi. W środku jest niewiele tekstu, ładne, kolorowe ilustracje i dawka wiedzy - tej o liczbach i tej o emocjach. Przyjrzyjmy się każdej z części oddzielnie.
'Krok po kroku. 1, 2, 3 liczymy!' uczy malucha liczenia do 3. Mamy jednego konika, dwa jabłka i trzy motylki. Później znów jedno słonko, dwa kalosze i trzy lale. A później trzy kotki i tyleż samo muszek. Dzięki powtarzalności dziecko się uczy i opanowuje liczenie do trzech. Fajnie, że w wierszowanej tekście obok nazw cyfr pojawiają się przymiotniki je określające. I stąd dowiadujemy się np., że kalosze są żółte, a lale ładne. Do tego puchaty miś oraz mały, żwawy konik. Ilustracje są wyraźne, przyciągają uwagę i zapewne spodobają się nie tylko maluchom.
'Krok po kroku. Emocje' to z kolei część, jak sam tytuł wskazuje, odnoszący się do tego co czujemy. Wśród różnych emocji znajdziemy radość, smutek, złość i zdenerwowanie, wstręt, zmęczenie, strach, wstyd i zdziwienie/ zaskoczenie. Fajnie, że nazwom emocji towarzyszą wplecione w rymowankę objawy danego uczucia. To fajnie systematyzuje dziecku to co właśnie przeżywa. Ilustracje są bardzo obrazowe, a emocje na nich dobrze widoczne. Dzięki temu nawet dziecko, które jeszcze nie potrafi czytać bez problemu odgadnie o jakiej emocji mowa. Książeczki polecamy dla maluszków. Myślę, że roczniakowi się spodobają. A dwu- czy trzylatek będą równie zachwyceni.

Polubienia

Komentarze

Instagram