Ciekawa rodzinka którą pokochacie

Książka ta zadowoliła całą naszą recenzencką trójkę. Starszak pokochał tekst i głównego bohatera oraz jego starszego brata. Młody - imiennik zresztą książkowego Kajetana - przepadł jeśli chodzi o ilustracje. Z kolei najstarsza, ogarniaczka wszystkiego czyli ja - pokochałam całokształt. Za prawdę, poczucie humoru i dystans do wielu spraw. Za kolor w pozornie czarno-białych ilustracjach (założę się, że zawsze mózg Wam przy okazji ilustracji jakby szkicowanych podpowiadał jaki kolor by do nich pasował - tutaj nie musi, tutaj dzieje się magia!). Za całokształt.
Okej, ale co to za książka - spytacie. Otóż nowość od Wydawnictwa Novae Res - 'Kajtek Niesforek'. Autorem jest Krzysztof Żaryn, a ilustracje to zasługa Oli Komudy. W sekrecie Wam powiem, że czekamy na kolejną część. Bardzo mocno. Dlaczego? Bo to książka, która łączy. Pokazuje nam rodzinę - wcale nieidealną, ale taką, która trzyma się razem. Gdzie pod płaszczykiem wspólnego docinania sobie jest Miłość. Przez duże 'M'.
Kajtek ma osiem lat. Mieszka w domu pod Warszawą, w Ząbkach - razem z mamą Malwiną - dietetyczką, tatą Andrzejem - specem od IT oraz starszym rodzeństwem - bratem Staśkiem i siostrą Anką - najstarszą z całej trójki. No i jest jeszcze Koleś - ich psi przyjaciel. A skąd Niesforek w tytule? Nie mniej, nie więcej, ale tak ma na nazwisko sympatyczna rodzinka. I nie powiem, do Kajtka bardzo ono pasuje 😁
Chłopiec ma sporo przygód. Świetnie gra w piłkę, ale nie przeszkadza mu to gotować. Kłóci się z bratem, dochodzi nawet do - jak je nazywa mój starszak - zęboczynów 😁 książkowy Kajtek, podobnie jak nasz, domowy, lubi czasem kogoś ugryźć 😉 Kajtek też dowcipkuje, czasem dziwnie spojrzy na wiecznie odchudzającą się siostrę, która dom traktuje jak hotel. Tak przynajmniej twierdzi mama. A Kajtek nie potrafi zrozumieć, jak taki fajny dom można przyrównywać do hotelu.
Co fajne, książka pisana jest z perspektywy chłopca. Pozwala to na sporo spraw spojrzeć inaczej, kto wie - może nawet pełniej. A tym samym - lepiej zrozumieć swoje dorastające dzieci. I ich świat.
Bardzo polecamy!
Ps. A historia o Iłaku długo pozostanie w moim sercu 😁🤣 podobnie zresztą jak Koleś w fartuszku! ❤
za książkę do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

Polubienia

Instagram