Bohaterowie ulubionych piosenek tym razem w książkach

Dzień dobry!
Dziś książki, które potrafiły zająć moje dzieci na nieco dłużej w czasie, kiedy chorowanie było nad wyraz uciążliwe, a ja byłam z nimi sama w domu. Książki, które sprawiły, że mogłam mieć 5 minut dla siebie by zamknąć oczy i uspokoić gonitwę myśli.
Nie wiem w czym tkwi ich sekret. Może podobają się chłopakom tak bardzo, bo lubią Cocomelon i postaci z tej serii piosenek? Grunt, że działają 😁
To nowości od Harperkids - 'Cocomelon. To lubię. Przedszkole' oraz 'Cocomelon. JJ i przyjaciele na tropie. Szukaj i znajdź'.
Pierwsza z książek jest malutka i kształtem przypomina arbuza. Opowiada o dniu w przedszkolu i na pewno spodoba się wszystkim początkującym przedszkolakom. JJ wybiera się po raz pierwszy do tego tajemniczego miejsca. Jest podekscytowany i zdenerwowany zarazem. Na szczęście jest z nim mama, a później miła pani nauczycielka. I dzieci z którymi można bawić się w najróżniejsze gry. Nudy nie ma, za to jest ulubiona kołderka i poduszeczka, a także ulubiony miś do którego można się przytulić podczas leżakowania. A kiedy maluchy wstaną i coś zjedzą - ani się obejrzą jak pojawi się mama.
Książka jest przyjemna w odbiorze i kto wie, może faktycznie pomoże w okresie adaptacji.
Z kolei książka - wyszukiwanka to 11 rozkładówek ze scenami z życia. JJ'a i jego przyjaciół spotykamy tu m.in. na placu zabaw, na biwaku, podczas domowego koncertu, w kosmicznym miejscu czy na plaży. Na każdej rozkładówce mamy krótkie wprowadzenie, podstawową listę rzeczy do wyszukania plus rzeczy bonusowe. Ilustracje są duże, szczegółowe (ale bez przesady). Rzeczy do wyszukania mamy często w kilku egzemplarzach - co wspomaga naukę liczenia.
Książka ma solidne strony, duży format. Moim chłopakom się podoba 😁

Polubienia

Instagram