Bo. każdy zasługuje na ciepły dom

Jacek i Gabrysia to bliźnięta. Mają po 9 lat i bardzo odpowiedzialne zadanie - szukają domów dla psów i kotów, którym się w życiu niezbyt poszczęściło. Pewnego dnia, zupełnym przypadkiem trafia do nich mała kotka. Nie jest tak całkiem bezdomna, bo ma identyfikator, który zdradza bliźniaków, że malutka nazywa się Lulu. Podaje też dane właścicielki, która okazuje się przyjaciółką ich mamy. Kiedy zwracają jej zgubę okazuje się, że pani Zuzanna chciałaby znaleźć kotce nowy dom. O pomoc prosi nasze rodzeństwo...
Jak zakończy się ta historia? Czy Lulu znajdzie nowy dom - taki, w którym będzie szczęśliwa? Tego dowiecie się sięgając po książkę 'To twój dom Lulu' Lindy Chapman w tłumaczeniu Ewy Kleszcz z ilustracjami Sophy Williams. Ukazała się nakładem Wydawnictwa Wilga.
Książka jest ciekawa, dobrze napisana i pięknie zilustrowana. Przekazuje mnóstwo dobrych wartości - mówi o szacunku do zwierząt, o tym, że każde z nich jest inne. Pokazuje jak ważne jest, by każdy znalazł swojego człowieka - i, że opieka nad psem czy kotem to wcale nie taka prosta sprawa. Bo jak chcemy mieć zwierzaka, to musimy o. Niego dbać. Ale nie tylko. To ogromna odpowiedzialność, która wiąże się z zapewnieniem pupilowi odpowiednich warunków do życia, zabawy i rozwoju. Nie wystarczy pełna miska, trzeba też poświęcać zwierzęciu czas. I dawać naprawdę dużo miłości. Nie zawsze to się udaje i też nie każdy zwierzak będzie do nas pasował. Trzeba zgrać temperamenty, żeby wspólne życie było miłe i przyjemne.
Książka to kolejny tytuł z większej serii. Myślę, że sięgniemy również po inne. Świetnie sprawdzą się jako pierwsze samodzielne lektury - książka ma dużą, czytelną czcionkę, poręczny format i ilustracje fajnie dzielące tekst. Rozdziały nie są długie, a książkę czyta się błyskawicznie. Sprawdzi się też przy okazji przedszkolaków. Moi słuchali z zainteresowaniem i zaczęli coś przebąkiwać o tym, że sami chcieliby przygarniać zwierzaki i szukać im domów. Takich, w których będą kochane i szanowane.

Polubienia

Instagram