Bing! I wszystko jasne

Mam ogromny sentyment do Binga. Mimo, że na początku, jak tylko zaczynała się nasza przygoda z nim to byłam nieco sceptycznie nastawiona. Postaci, ich wizualność m, wydawała mi się przesadzona. Jedynie Flop od początku mi się podobał, ale cóż. Flop to Flop i rodzice będą wiedzieli o co chodzi 😄
I mimo, że moje dzieci bajek z czarnym królikiem już praktycznie nie oglądają, to nadal uśmiechają się na widok książek o Bingu. Nie inaczej było tym razem, kiedy dotarły do nas nowości od Harperkids - kartonówki 'Bing kocha Flopa' oraz 'Czekoladowe jajka'.
Pierwsza z nich ma kształt serca. To świetny zabieg, bo nie dość, że czytamy, to możemy jeszcze uczyć dziecko kształtów - i to mniej standardowych niż koło czy kwadrat. Książka, jak sam tytuł wskazuje jest o miłości. Ale nie takiej romantycznej. Bardziej rodzicielskiej (nadal w sumie nie wiem kim Flop jest dla Binga 🤔, ale tak wyobrażam sobie idealnego rodzica 😁). Co ważne, miłość nie jest tu ukazana jako motylkowe, słodkie i wspaniałe chwile. Miłość jest też wtedy, kiedy jest ciężko. Kiedy Bingowi jest smutno, albo nieco strasznie - Flop jest zawsze obok, by mu pomóc. By go wesprzeć i służyć ramieniem do przytulenia czy wypłakania.
Druga książka świetnie nada się jako prezent od Zajączka dla wszystkich maluszków. Ma kształt jaja, jest nieco większą niż ta wyżej opisana i więcej w niej tekstu. Bing i jego przyjaciółka Sula wyruszają z Flopem na poszukiwania czekoladowych jajek, które są po ukrywane na placu zabaw. Niestety Sula, kiedy już odnajduje swoje, upuszcza je i nie nadaje się ono do zjedzenia. Wtedy Bing podejmuje męską decyzję i postanawia... Podzielić się z przyjaciółką swoim. To fajna książka do rozpoczęcia rozmów odnośnie tego czym jest dzielenie się i dlaczego dając coś komuś tak naprawdę nie tracisz, a zyskujesz.
Polecamy maluszków i nie tylko. To takie książki z kategorii dobrych - przekazujących dobre wzorce, uczących dobroci. Książki, za sprawą których można kształtować pozytywne wzorce i które na pewno znajdą uznanie nie tylko dzieci, ale też rodziców.
Ps. I pomyśleć, że kiedyś Bing kojarzył mi się jedynie z Chandlerem Bingiem z 'Przyjaciół'. Czasem tak dziwnie się zdarza, że człowiek dorasta dopiero wtedy, kiedy ponownie zaczyna oglądać bajki 😉 i z tą złotą myślą Was zostawiam życząc miłej soboty i wspaniałego weekendu.

Polubienia

Komentarze

Miriady,

Już wiem, co kupię dzieciakom jako dobra ciocia 😃

miriady.pl/
dziecioczytanie
dziecioczytanie,

Z takiego prezentu na pewno będą zadowolone! 🥰

nouw.com/dziecioczytanie

Instagram