Bardzo fajna gra - nie tylko dla maluszków

A wieczorową porą przychodzę do Was z grą. I to bardzo fajną, w którą graliśmy cały weekend. To 'Pierwsza gra. Przyjaciele' z serii Akademia Mądrego Dziecka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. Autorem gry jest Wojciech Rzadek, a ilustracje przygotowała Marzka Dobrowolska.
Mój starszak wkrecił się niesamowicie. Chciał grać z każdym. A jak my juz nie daliśmy rady - grał sam ze sobą 🤷‍♀️😁 nie skłamię chyba twierdząc, że żadna gra do tej pory nie wciągnęła go tak bardzo jak ta.
Gra jest skierowana do dzieci powyżej 2 roku życia. Może w nią grać od 2 do 4 osób. W środku znajdziemy instrukcję, drewnianą kostkę z namalowanymi różnokolorowymi strzałkami oraz trzy arkusze z żetonami do wypchnięcia. W sumie jest ich 27 i zdobią je wizerunki zwierząt na różnokolorowych, jednolitych tłach. To zwierzaki domowe - jest m.in. pies i kot, żółw, chomik czy kanarek. Każdy razy trzy. Są różne warianty gry - łatwiejsza i trudniejsza. Dzieci mogą poznać nazwy zwierząt i kolory, starsze - podszkolą się w liczeniu czy tworzeniu zbiorów. Rzucanie kostką też nie jest bez znaczenia - pomaga ćwiczyć dłonie i palce - małą motorykę. Gra pokazuje też, że dzielenie się jest fajne (w grze, kiedy trafimy na zwierzę, które wcześniej wylosował przeciwnik - musimy mu je oddać).
Podstawowy wariant gry jest prosty, a przy tym wciągający. Układamy okrąg z żetonów tak, by w miarę ściśle do siebie przylegały. Kostka wędruje na środek i jako pierwszy rzuca nią najmłodszy z graczy. Strzałka, która wypadnie wskazuje zwierzę, które zgarnia gracz. Zadaniem jest jak najszybsze zebranie kompletów danych zwierząt - psów, kotów, etc.
Drugi z wariantów jest trudniejszy i graliśmy w niego rzadziej. Jakoś ten pierwszy bardziej przypadł nam do gustu. Grę polecamy - będzie odpowiednia i dla 2,5-latka i dla 4,5-latka. I co najważniejsze - mogą grać w nią sami 😁 a my w tym czasie możemy zrobić obiad 😉 polecamy!
Ps. Jeszcze dwa słowa on ilustracjach. Bardzo nam się podobają. Szczególnie chomiczek. Przesłodki! 🥰😁

Polubienia

Komentarze

Instagram