Bajki i bajeczki. W sam raz przed pójściem spać

My juz przygotowani do wieczornego czytania! A Wy?
Dziś na tapetę bierzemy książki, które bardzo przypadły chłopakom do gustu. I o dziwo są zgodni podczas czytania. Jeden woli Binga, drugi superbohaterów, ale też z chęcią słuchają nawzajem swoich wyborów.
Książki o których mowa to kolejne części serii Nowa Kolekcja Bajek od Harperkids. Tym razem bohaterowie to Bing i postaci znane z komiksów DC.
'Nowa Kolekcja Bajek Bing' to pozycja w której jest mniej tekstu i świetnie nada się już dla 2,5-latków. W środku znajdziemy cztery opowiadania. Bing spotka się ze strażakami, robi bałwana, obchodzi urodziny i w końcu dzieli się swoim domkiem do zabawy. Tych opowiadań nie znaliśmy, nie kojarzy my ich z ekranu. Co więcej - pojawia się nowy bohater - Nicky, mały kuzyn Suli. I jest absolutnie cudowny! Skradł moje serce.
Z kolei opowieści ze świata DC Comics bardzo podobają się mojemu starszemu synowi. 'Nowa Kolekcja Bajek. DC' to historie o narodzinach Wonder Woman, Supermana, Batgirl i Batmana. Może nie do końca narodzinach - w znaczeniu dokładnym, ale o tym jak stali się superbohaterami których poznał i pokochał cały świat. Nam najbardziej do gustu przypadła opowieść o Wonder Woman (jest czołg 😁) i o Supermanie. Tekstu jest tu więcej, towarzyszą mu ciekawe ilustracje. Całość robi dobre wrażenie i jest ciekawym wprowadzeniem do późniejszej komiksowej przygody.
A Wy? Co dziś będziecie czytać przed snem?

Polubienia

Komentarze

Instagram