Bajka, która potrafi działać cuda

Wiecie co najbardziej lubię w Bingu? Flopa. Serio. To taki niedościgniony wzór rodzicielstwa. Guru parentingu. Zawsze cierpliwy, zawsze współczujący. Mądry, cały jest ideami RB. I, co najważniejsze, wszystko to nie razi. Nie sprawia, że czuję się gorszym rodzicem niż pluszowa maskotka głównego bohatera.
W książce, którą dziś Wam pokażę, Flopa jest całkiem dużo. Pojawia się w każdym opowiadaniu, a jest ich w tym zbiorze aż 10.
Mówię o zbiorze 'Bing. Bajki 5 minut przed snem' wydanym przez Wydawnictwo Harperkids. Tekst na podstawie odcinków serialu animowanego napisała Beata Żmichowska.
Mały, czarny króliczek znowu ma sporo przygód. Jednym razem bawi się z cienistym potworem, innym - ze swoją przyjaciółką Sulą. Ale co zrobić, żeby słoniczka nie musiała wracać do domu? Najlepiej... Wrzucić jej but do toalety 🤭 (uwaga! Dzieci mogą próbować robić to w domu 😉). Jest też mój ulubiony odcinek z klockami (który mamy też w formie oddzielnej książeczki), pokazujący jak ważne jest by się dzielić i współpracować - bawić się razem. Opowieść o kocie uczy odpowiedzialności, a ta o motylu - o śmierci. Jest też o tym jak zachować umiar. W końcu mamy opowieść o złości i o tym, jak reagować na niespodziewane wypadki, np. wtedy, kiedy... Wdepniemy w kupę!
Każda opowieść kończy się swoistym podsumowaniem, znanym też z bajek telewizyjnych. To fajny zabieg ukazujący wszystko to, co ważne w danej historii i skłaniający do dyskusji.
Bardzo cenię Binga za to, że porusza ważne dla dzieci tematy. Że pomaga radzić sobie z emocjami i różnymi sytuacjami. Pokazuje wzorce zachowań, których jednak nie trzeba się kurczowo trzymać. Ale są fajnym punktem wyjścia. A grafika? Cóż, zdążyłam już się przyzwyczaić 😂 i jedynie Flopa pokochałam od pierwszego wejrzenia. Jak dla mnie jest jakby z innej bajki. Z innego świata. Świata, który może nas wiele nauczyć.
Polecam. I to nie tylko dla fanów bajki. Również dla tych, którzy jej nie znają i poznawać nie chcą. Jednak chcieliby, żeby ich dziecko Binga znało i dzięki temu mogło uczestniczyć w przedszkolnych dysputach 😁.

Polubienia

Komentarze

Instagram