Angielski dla dzieci w ciekawym wydaniu

Uczycie dzieci obcych języków? Czy wychodzicie raczej z założenia, że mają czas i nauczą się w przedszkolu/szkole?
Ja wybieram tę pierwszą opcję. Ale bez napinki. Po prostu często czytam chłopakom angielskie książki, a jak oglądają bajki to staram się, żeby były w oryginale (ach ten akcent Peppy!). Dlatego ucieszyłam się, gdy trafił do mnie magazyn, który pomaga w nauce angielskiego, a przy okazji robi coś więcej. Sprawia, że spędzamy z dziećmi jeszcze więcej czasu (chociaż nie wiem czy więcej się da 😂) w ciekawy sposób. To kwartalnik dla dzieci od 4 do 8 roku życia - 'English Matters Kids' od Colorful Media.
Mamy najnowszy numer, 9/2020 traktujący o muzyce. I powiem Wam, że ten magazyn jest prawie jak... Książka. I to całkiem niezła. Możemy poznać nazwy instrumentów, piosenki i rymowanki. Ale nie brakuje tu też zwierząt i historyjek o nich, czy pyszności, które codziennie pojawiają się na większości stołów. Jest również przepis na pyszne kanapki. Wszystko to nazwane po angielsku, ale też i po polsku. Są też przypominajki i utrwalanka, które fajnie systematyzują wiedzę, przydatne dialogi, słowniczek i ciekawa sekcja 'Yes, I can' ze zdjęciową historyjką pokazującą Eryka bawiącego się instrumentami muzycznymi.
Co bardzo fajne - mnóstwo tu kodów QR, po zeskanowaniu których otrzymujemy materiały dodatkowe - nagrania lektorskie, piosenki, wideoklipy i kolorowanki. Jest tu też... Trąbka! Do samodzielnego złożenia.
Myślę, że ten magazyn jest godny uwagi, mogę go z czystym sercem polecić. Mój czterolatek spędził przy zabawie z nim sporo czasu. Ja zresztą też 😉
'English Matters Kids' można zamówić w prenumeracie na stronie kiosk.colorfulmedia.pl
Więcej informacji znajdziecie też na profilu @colorfulmedia na instagramie

Polubienia

Komentarze

Instagram