Amelka i Sylwek znów ratują zwierzaki

No to jeszcze jedna część przygód Amelki i Sylwka. W tomie zatytułowanym 'Zwierzakowo. Królicze kłopoty' poznamy też nowych mieszkańców małej mieściny, w której wydarzyć się mogą tylko dobre rzeczy. Autorką książki jest Lucy Daniels, a przekład przygotowała Marta Ziegler. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Nowa Baśń.
Amelia idzie do szkoły. Zna już Sylwka, a dodatkowo poznaje Izę. Dziewczynka wydaje jej się nieco smutna i przygaszona. Postanawia zobaczyć co się dzieje. Okazuje się, że Tulipanka - królik Izy - gdzieś zaginęła. Czy uda się ją odnaleźć? I jaką rolę w całej historii pełni z pozoru gburowata i niemiła pani Żurawska? Sięgnijcie po książkę, by się dowiedzieć. Znajdziecie tu też rozwinięcie wątku kociaków z pierwszej części. Czy uda im się znaleźć nowe domy? I czy Amelia spełni swoje największe marzenie i będzie mogła pomagać w lecznicy Zwierzakowo, prowadzonej przez pewne przemiłe małżeństwo?
Książka ma dużą czcionkę i będzie świetna dla dzieci, które zaczynają przygodę z czytaniem. Opowieści towarzyszą delikatne i subtelne szkice, które idealnie pasują do całej historii. Książki spodobają się nie tylko dziewczynkom. Fajnie, że dwójka głównych bohaterów to dziewczynka i chłopiec, bo dzięki temu tak naprawdę każde dziecko może się z nimi utożsamiać. Mój starszy syn bardzo lubi zwierzęta i spodobała mu się ta seria. Powiedział nawet, że chciałby kiedyś poznać taką fajną dziewczynę jak Amelia. To już duży sukces, bo ma teraz etap, że dziewczyny są 'feee'. A tu proszę - ta książkowa w pewnym sensie skradła jego serce 😉😁 polecamy na wakacje. Spodoba się zarówno przedszkolakom, jak i starszym dzieciom.

Polubienia

Komentarze

Instagram