Aksamitny Królik, czyli jak kochać to na zawsze

Macie taką zabawkę na widok której śmieją Wam się oczy? Ja mam. Pluszową papugę, którą dostałam od dziadka. Ukochana, z powycieranym pluszem. W niczym nie przypomina dumnej zabawki jaką była. Ale teraz jest prawdziwa. Podobnie jak prawdziwy jest bohater książki 'Aksamitny Królik' Margery Williams. Wydanie od Prószyński i S-ka wzbogacone jest o oryginalne rysunki Williama Nicholsona - razem tworzy to całość idealną.
Mimo iż jest to klasyka, opowieści tej wcześniej nie znałam. Tytuł przewinął mi się kiedyś w serialu 'Przyjaciele'. Zapamiętałam i pomyślałam, że po książkę sięgnę. Znalazłam ją na ostatniej piątkowej wyprzedaży na @booksale.pl . Właśnie dotarła i jestem absolutnie zakochana! To opowieść ponadczasowa (ma już prawie 100 lat!), nie zestarzał się język, nie zestarzały ilustracje. Bo i przyjaźń i miłość też się nie starzeją. A już miłość do ukochanej zabawki z dzieciństwa jest z nami zawsze. Jeśli mamy szczęście, to zabawka też ;)
Aksamitny Królik to prezent, który pod choinką znajduje mały chłopiec. I jest w nim zakochany 'Co najmniej przez dwie godziny, aż do obiadu'. Później coraz rzadziej po niego sięga. Królik ma zatem czas na nocne rozmowy z Zamszowym Koniem - najmądrzejszą zabawką, jaką ma chłopiec. I to Koń wypowiada najważniejsze słowa w życiu Królika: 'Bycie prawdziwym nie zależy od tego, jak jesteś zrobiony (...) To jest coś, co może ci się przytrafić. Staniesz się PRAWDZIWY, jeśli dziecko pokocha cię tak bardzo, że nie tylko będzie się z tobą bawić, ale też NAPRAWDĘ cię kochać'. I tak się dzieje. Zrządzeniem losu Królik trafia pewnej nocy w objęcia chłopca, a ten czyni go prawdziwym. Przez swoją miłość. Jednak nadchodzi dzień w którym muszą się rozstać. Czy uda im się jeszcze spotkać? Sięgnijcie po książkę by się przekonać. Po stokroć warto. To książka bardzo wartościowa,  o miłości tak wielkiej, że pokonuje nawet śmierć. Tak moi drodzy, bo Królik umiera... Na swój sposób. Ale nie na długo. I tylko po to, by odrodzić się w nowym wcieleniu. By stać się naprawdę PRAWDZIWYM. To książka, która znajdzie się nie tylko w Waszej biblioteczce. Ale też w sercu. W moim zostanie na zawsze.

Polubienia

Komentarze

Instagram