Ahoj piraci! Oto książka idealna dla Was

Czasem najlepsze skarby to te, których nie można kupić. Co ja gadam, czasem! Zawsze tak jest! Szczególnie kiedy jest się dzieckiem , a ten rzeczony skarb to... A nie, nie zdradzę Wam tego. Żeby poznać odpowiedź musicie sięgnąć po książkę 'Skarb Straszliwego Zet' Sylvie Misslin i Amandine Piu (tłum. Paulina Błaszczykiewicz). Ukazała się nakładem Wydawnictwa Kropka i chwała im za to 😁
To powieść paragrafowa dla najmłodszych. Co to oznacza? Że to oni dokonują wyboru tego, co się wydarzy w książce. A wybór ten odsyła ich do odpowiedniego paragrafu - strony. Tu jest to o tyle fajne, że na brzegu stron mamy piktogramy - pojawiają się też przy opcjach wyboru. Dziecko może posłuchać opisu, ale może też wybrać na podstawie obrazka. Opcji jest dużo, większość z nich wraca nas na początek opowieści. Musimy zacząć jeszcze raz i dokonując innych wyborów poznać pozostałe przygody. Wszystko po to, by w końcu znaleźć skarb. A może wcale nie? 🤔 No dobra, podpuszczam Was 😁 skarb jest i gwarantuję Wam, że będziecie zaskoczeni. Pozytywnie.
Bohaterami opowieści są Mary i Jack - mali piraci, którzy znajdują na plaży butelkę. Ukryta jest między dwoma kamieniami i ma coś w środku. To list! Pismo jest rozmazane, ale najważniejszą informację da się przeczytać. Tę o skarbie właśnie. Piraci już wiedzą, że muszą trafić na Papuzią Wyspę. Kto wie, może poznają tam też samego Straszliwego Zet?
Przygód nie będę Wam opisywać, żebyście mieli z ich odkrywania co najmniej tyle frajdy co my. Napomknę jedynie, że po drodze być może spotkacie latarnika z długą brodą, a może ruszycie za ławicą płaszczek? Kto wie, może natkniecie się na syreny, albo odbędziecie podróż w dziobach pelikanów? Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Was. Wystarczy dać się ponieść nurtom wyobraźni. I zanurkować w tę cudowną opowieść, krzycząc na do widzenia 'Ahoj piraci!'.
Ps. Książka jest przepięknie zilustrowana. Ławica meduz czy plaża wypełniona żółwiami skórzastymi na długo zostają w pamięci. I sprawiają, że będziemy do tej książki wracać. W końcu nie wiemy, jak danego dnia potoczy się historia...

Polubienia

Komentarze

Instagram