A gdyby tak geparda zamienić w rower...

Dzień dobry!
Witajcie w tą mroźną (przynajmniej u nas) środę. Przyda się coś na rozgrzanie. A najlepiej rozgrzewają książki. Szczególnie tak fajne i pomysłowe jak te, które chcę Wam dziś pokazać.
To nowości od Wydawnictwa Harperkids wydane w ramach Akademii Mądrego Dziecka - 'Niesamowite zwierzęta. Maszyny 1' oraz 'Niesamowite zwierzęta. Maszyny 2' S&S Alliance z ilustracjami Miya Du.
Książki są całokartonowa i mają ruchome elementy. Takie kółeczko, które wykonując obrót zmienia jedną rzecz w drugą. I tak krab zamienia się nagle w koparkę, pingwin w skuter śnieżny, a ważka w helikopter. Z kolei w drugiej części znajdziemy czołg związany z gąsienicą, geparda powiązanego z rowerem górskim czy paralotnię przypominającą meduzę.
Co łączy te zwierzęta z maszynami czy pojazdami? Są inspiracją do tworzenia, służą ludziom za wzór przy projektowaniu.
Książki idealnie nadadzą się również dla starszaków, ponieważ jest tu trochę tekstu - bardzo ciekawego i podanego w fajny sposób. Ciekawie prezentują się też ilustracje - są trochę jakby z innego świata, a przy tym sympatyczne i wyjątkowe. Mechanizm zmieniający zwierzęta w maszyny jest w stanie ogarnąć już dwulatek (młodszy może też), ale i czterolatek ma przy tym frajdę. Lubię takie książki, które ich łączą i sprawiają, że każdy jest zainteresowany. Starszak oczywiście najbardziej lubi czołg i gąsienice, a młody... Młody uwielbia kręcić! 😁 W serii Niesamowite Zwierzęta znajdziecie jeszcze części: 'Budynki' i 'Ubrania'. Polecamy bardzo mocno!

Polubienia

Komentarze

Instagram